Jaki piec na pellet Lublin?

Otrzymaliśmy ostatnio zlecenie na montaż źródła ciepła w domu jednorodzinnym w miejscowości Ciecierzyn, w którym zostały już wcześniej wykonane instalacje sanitarne przez innego wykonawcę. W pomieszczeniu kotłowni był już zainstalowany zasobnik ciepłej wody użytkowej z grzałką elektryczną. Po rozmowie z inwestorem i jego preferencjach wybór padł na piec na pellet Lublin.

Ze względu na ograniczony metraż pomieszczenia kotłowni dobraliśmy kompaktowy i bogato wyposażony kocioł na pellet firmy HKS Lazar Smart Fire 11/130.

Producent dostarcza w wyposażeniu standardowym zestaw hydrauliczny do zabezpieczenia temperaturowego powrotu wody grzewczej do kotła, w celu uniknięcia korozji niskotemperaturowej kotła na pellet.

Wykonana przez nas kotłownia składa się z dwóch obiegów grzewczych; obiegu grzejnikowego i obiegu ciepłej wody użytkowej.

Wartością temperatury zasilenia wody grzewczej w obiegu grzejnikowym reguluje zawór czterodrogowy Afriso ARV z zamontowanym siłownikiem Afriso ARM ProClick za pomocą sterowania pogodowego sterownika kotła.

Czopuch kotła został podłączony z kominem za pomocą rur dymowych ze stali czarnej z uszczelką do kotłów

pelletowych firmy Darco, na których zamontowano trójnik, w którym został zainstalowany regulator ciągu kominowego firmy Darco RCO 80/100, który wraz z Sondą Lambda ma za zadanie utrzymania optymalnych warunków spalania pelletu kotła Smart Fire 11/130.

W razie potrzeby i do okresowego serwisu po zdemontowaniu regulatora ciągu, zamontowany trójnik pełni funkcję wyczystki rury spalinowej łączącej kocioł z kominem dymowym.

Zabezpieczenie termiczne kotła stanowi zawór firmy Regulus DBV-1 do którego została doprowadzona za pomocą regulatora ciśnienia Caleffi woda z instalacji wodnej zasilanej z sieci wodociągowej do awaryjnego schłodzenia kotła w przypadku jego przegrzania podczas awarii. Pozostałymi elementami zabezpieczającymi są zawór bezpieczeństwa Afriso MSW oraz naczynie przeponowe 25 L firmy Reflex.

W kotłowni została wykonana instalacja wentylacyjna nawiewna z zewnątrz w formie kanału wentylacyjnego „Zetowego”.

Dodatkowo dokończyliśmy po poprzednim wykonawcy cyrkulację ciepłej wody użytkowej do podgrzewacza.

Postanowiliśmy zainstalować pompę cyrkulacyjną firmy Wita Go Future Z+, która wyposażona jest w wbudowany programator czasowy oraz czujnik temperatury.

Dzięki czemu mamy urządzenie 2 w 1, wraz z dość sprawnym sterowaniem pompą, bez zbędnego wychładzania ciepłej wody w podgrzewaczu.

Przedstawiamy poniżej zdjęcia z montażu kotła na pellet HKS Lazar SF 11/130 wykonany przez firmę #ThermoSan.

Piec na pellet Lublin ? HKS Lazar Smart Fire 11/130!

Jest to kompaktowe źródło ciepła o mocy 11 kW z wbudowanym zasobnikiem na pellet w górnej części kotła, o pojemności 130L. Kocioł jest produkowany w Polsce w miejscowości Jastrzębie Zdrój. Urządzenie przeznaczone jest do spalania pelletu o granulacji 6 mm.

Główne cechy kotła Lazar SF 11/130

 • sprawność do 91,2 %
 • klasa A+
 • EcoDesign
 • 5 klasa
 • 10 lat gwarancji na szczelność kotła
 • automatyczne mechaniczne czyszczenie palnika
 • palnik wykonany ze stali nierdzewnej
 • dotykowy panel wyświetlacza sterownika
 • śluza zabezpieczająca paliwo w zasobniku przed zapłonem
 • zestaw hydrauliczny w zestawie – zabezpieczenie powrotu kotła
 • kompaktowe wymiary – idealne rozwiązanie do pomieszczeń o ograniczonej wolnej przestrzeni
 • w standardzie obsługa 2 obiegów grzewczych C.O. (z możliwością rozbudowy o dodatkowe 2 obiegi) i 1 obiegu C.W.U.
 • sterowanie pogodowe

Wyposażenie opcjonalne

 • automatyczne odpopielanie (opcja)
 • sonda lambda (opcja) – inteligentny algorytm dostosowujący pracę kotła do aktualnych parametrów otoczenia, odpowiada za to aby zachować najwyższą sprawność kotła
 • internet (opcja) – moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwiający zdalną obsługę kotła na pellet

Dane techniczne kotła Lazar Smart Fire 11/130

Montaż i modernizacja kotłowni Lublin

Świadczymy usługi kompleksowego montażu i modernizacji kotłowni.

Działamy na terenie województwa Lubelskiego, głównie miasta i okolice: Lublin, Świdnik, Niemce, Konopnica, Tomaszowice, Ciecierzyn, Elizówka, Dys, Jakubowice, Garbów, Jastków, Głusk, Jabłonna, Dominów, Mętów, Łęczna, Lubartów, Bychawa, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Puławy, Kraśnik, Ostrów Lubelski, Krasnystaw, Bełżyce, Piaski, Opole Lubelskie, Markuszów, Kurów.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.

Montaż pieca gazowego Lublin, pieca na pellet, pompy ciepła, czy klimatyzacji? Potrzebujesz żeby ktoś zainstalował w Twoim domu któreś z tego typu urządzeń?

A może;
Wymiana starego pieca Lublin? Dobrze trafiłeś! Doradzimy, dobierzemy oraz fachowo zamontujemy nowe, ekologiczne oraz oszczędnie źródło ciepła dla Twojego domu!


Zapraszamy do kontaktu.

Obserwuj nas na