Oferta

Oferta

Thermo-San

Stacja uzdatniania wody Lublin – Lubelskie

Masz już dość szorowania osadzającego się kamienia na przyborach sanitarnych?

Jest na to rozwiązanie – odpowiednio dobrana stacja uzdatniania wody.

Zasada działania stacji uzdatniania wody – zmiękczacza wody Lublin – Lubelskie

Zmiękczacz wody Lublin, bądź też inaczej nazywany stacją uzdatniania wody Lubelskie, to urządzenie, które jest wyposażone w butlę zawierającą złoże żywiczne, jonowymienne. Za twardość wody odpowiedzialne są jony wapnia i magnezu, które naturalnie zawiera woda dostarczona do naszych budynków. Ich podwyższone wartości, powodują powstawanie kamienia na przyborach i armaturze sanitarnej oraz na wewnętrznych ściankach przewodów instalacji wodnych. W procesie wymiany jonowej zachodzącej na powierzchni złoża jonowymiennego, jony wapnia i magnezu, zostają zastąpione jonami neutralnego sodu. Dzięki czemu twardość wody zostaję usunięta całkowicie lub może być obniżona do wartości, w której nie wytrąca się kamień z wody.

Zastosowanie stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatnia wody znajduje zastosowanie zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych – wspólnotach mieszkaniowych, budynkach komercyjnych lub użyteczności publicznej, hotelach, czy zakładach produkcyjnych.

Jak dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody?

Dobór konkretnego rozwiązania na pozbycie się kamienia z wody w danym budynku, zależy od tego w jaki sposób zaopatrujemy się w wodę.
Czy jest to woda z sieci wodociągowej? Czy woda z własnego ujęcia (studni)?

Stacja uzdatniania wody – woda z sieci wodociągowej

W przypadku wody pobieranej z sieci wodociągowej do doboru zmiękczacza wody potrzebna jest wartość zużycia wody w budynku (lub ilości mieszkańców w przypadku budynków mieszkalnych) oraz informacje o twardości wody z sieci wodociągowej. Tego typu informacje można uzyskać w zakładzie wodociągowym lub też zlecić wykonanie takiego badania nam na np. wizji lokalnej.

Dla domów jednorodzinnych do doboru urządzenia zamiast wartości poboru wody wykorzystywana jest często informacja o ilości domowników oraz wartości twardości wody wodociągowej.

Stacja uzdatniania wody – woda ze studni

Jeżeli zaś w budynku wykorzystujemy wodę z własnego ujęcia, prawidłowo dobrana stacja uzdatniania wody Lublin powinna być dodatkowo poprzedzona wykonaniem badania wody, czyli analizy fizykochemicznej i bakteriologicznej np. w Laboratorium Lubelskiej Spółdzielni Usług Mleczarskich w Lublinie lub Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Na podstawie wyników z badania z analizy fizykochemicznej wody:

  • pH
  • stężenie manganu
  • stężenie żelaza ogólnego
  • sumaryczna zawartość magnezu i wapnia (twardość ogólna)
  • azotany
  • jon amonu
  • utlenialność
  • zapach

oraz wyników z analizy bakteriologicznej wody:

  • ogólna liczba mikroorganizmów w 22 oC
  • liczba bakterii grupy coli
  • liczba Escherichia coli
  • liczba enterokoków kałowych

oraz informacji o zużyciu wody (lub ilości użytkowników w przypadku budynków mieszkalnych), możemy dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody oraz stwierdzić, czy jest potrzeba przeprowadzenia dezynfekcji studni i/lub instalacji wodnej.

Więcej informacji jak przygotować wodę do badania oraz gdzie zbadać wodę w Lublinie jest dostępnych w zakładce Badanie wody.

W przypadku dobrych wyników mieszczących się w normie będzie to sam zmiękczacz wody.

Czasem, gdy wyniki z badania wody z analizy fizykochemicznej są nieznacznie przekroczone można zastosować stację uzdatniania wody ze złożem multifunkcyjnym, tj. produkt firmy Aqua-Soft z serii Aqua Multi. Jest to stacja uzdatniania wody ze złożem mutifunkcyjnym Aqua Multi (odpowiednik złoża Ecomix A).

Złoże multifunkcyjne typu Ecomix A lub Aqua Multi składa się z 5 składników i pozwala oczyścić wodę z nadmiaru:

  • twardości ogólnej
  • żelaza
  • manganu
  • jonu amonowego
  • związków organicznych

Niestety w przypadku zastosowania jedynie stacji uzdatniania wody ze złożem multifunkcyjnym, w niektórych przypadkach nie mamy możliwości regulacji twardości resztkowej wody (podmieszanie wody twardej z wodą uzdatnioną) z powodu ryzyka ponownego przekroczenia wskaźników w wodzie, które wcześniej chcieliśmy usunąć.

W przypadku np. dużego przekroczenia stężenia żelaza i/lub manganu urządzenie do uzdatniania wody będzie przeważnie składać się z zestawu dwóch urządzeń: odżelaziaczo odmanganiacza oraz zmiękczacza wody Lubelskie lub stacji uzdatniania wody ze złożem multifunkcyjnym w celu usunięcia twardości wody jak i dodatkowym doczyszczeniu wody z żelaza, manganu, jonu amonowego, związków organicznych.

 

Firma Thermo-San na podstawie wizji lokalnej, zużycia wody oraz wyników badań wody, dobierze odpowiednią dla Państwa stację uzdatniania wody Lublin – Lubelskie. Dostarczymy i zamontujemy wybrane urządzenie dla Twojego budynku.

Ile kosztuje montaż stacji uzdatniania wody?

Wycena online stacji uzdatniania wody

Jeżeli jesteś zainteresowany kompleksową usługą doboru, sprzedaży, montażu stacji uzdatniania wody do swojego budynku, zapraszamy do skorzystania z możliwości wyceny przez internet.

Do sporządzenia wyceny będziemy potrzebować informacji:

1. W jakim rodzaju budynku planowany jest montaż stacji uzdatniania wody?
Czy jest to mieszkanie, dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny (blok, wspólnota mieszkaniowa), komercyjny, zakład produkcyjny.
2. Gdzie zlokalizowany jest budynek?
3. Z jakiego źródła zasilana jest instalacja wodna?
Czy woda pobierana jest z sieci wodociągowej, czy z własnego ujęcia (studni).
W przypadku wody pobieranej z własnego ujęcia należy przesłać do nas wyniki z badania wody.
4. Jakie jest zużycie wody w budynku oraz jaka jest liczba domowników/ użytkowników?
Potrzebujemy informacji o zużyciu wody w budynku w danym okresie, np. z miesiąca, kwartału itp. oraz liczbie mieszkańców/użytkowników w danym budynku.
5. Czy w budynku jest wyprowadzona woda do podlewania ogrodu?
Ze względów m.in. ekonomicznych, najlepiej jak zewnętrzny punkt poboru wody jest zasilany z instalacji wodnej z trójnika z przed stacji uzdatniania wody.
6. Przesłanie zdjęć pomieszczenia w którym planowany jest montaż stacji uzdatniania wody oraz krótki opis instalacji.
W szczególności zdjęcia okolic wodomierza, instalacji kanalizacyjnej.
Jeżeli w tym pomieszczeniu nie występuje kanalizacja, to czy jest gdzieś w pomieszczeniu sąsiadującym?
Z jakiego materiału jest wykonana instalacja kanalizacyjna? np. PVC lub żeliwo.

Informacje można przesłać poprzez formularz lub na nasz adres e-mail: biuro@thermo-san.pl

Instalacja oraz serwis stacji uzdatniania wody Lublin - Lubelskie

Zajmujemy się serwisem oraz naprawą domowych i przemysłowych stacji uzdatniania wody.

Ponadto obsługujemy stacje uzdatniania wody zamontowane we wspólnotach mieszkaniowych, myjniach samochodowych i innych rodzajach budynków w Lublinie oraz okolicznych miejscowościach.

Dostarczamy sól w tabletkach do stacji uzdatniania wody oraz świadczymy usługi kompleksowej obsługi urządzeń uzdatniających wodę w budynkach, w tym regularnym uzupełnianiu soli do stacji uzdatniania wody.

Więcej informacji o usługach serwisowych urządzeń do uzdatniania wody jest dostępnych w zakładce Serwis stacji uzdatniania wody.

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem oraz serwisem stacji uzdatniania wody firm:

 

Oprócz wyżej wymienionych producentów instalujemy i serwisujemy stacje uzdatniania wody; zmiękczacze wody, odżelaziacze i odmanganiacze firm:

 

    Montaż lamp UV (sterylizatorów wody) - Lubelskie

    Na podstawie wyników badań wody oraz specyfikacji instalacji wodnej dobieramy, instalujemy oraz serwisujemy urządzenia do dezynfekcji wody.

    Lampa UV zabezpiecza użytkowników instalacji wodnej w budynku przed wystąpieniem w wodzie bakterii i wirusów. Lampa UV powinna być w odpowiedni sposób dobrana, tak żeby jej rozmiar umożliwił spowolnienie przepływu wody przez obudowę sterylizatora, tak żeby żarnik UV lampy mógł w skuteczny sposób naświetlić wodę i tym samym ją zdezynfekować. Dlatego drugim, kluczowym parametrem doboru lampy UV jest odpowiednia moc żarnika UV.

    Sterylizator wody (lampa UV) to bardzo skuteczne urządzenie do dezynfekcji wody, ale wymaga okresowej konserwacji, która polega m.in. czyszczeniu rury osłonowej żarnika oraz na wymianie żarnika UV (średnio co ok. 12-18 miesięcy).


    Zapraszamy do kontaktu.

    Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

    FAQ: Uzdatnianie wody Lublin - 11 najczęściej zadawanych pytań.

    1. Czy zmiękczona woda nadaje się do picia i gotowania?

    Tak, woda zmiękczona nadaję się do spożycia. Zaleca się żeby nie zmiękczać wody do zera, a zachować pewną twardość resztkową.

    2. Od jakiej twardości pojawia się osad z kamienia?

    Osad z kamienia na armaturze i przyborach pojawia się powyżej 7°dH.

    3. Jaką ustawić twardość wody po procesie zmiękczania wody?

    Minimalna twardość resztkowa powinna wynosić 60 mg CaCO3/l = 3,4 °dH. Przeważnie twardość resztkową ustawia się w zakresie 3-6 °dH.

    4. Czy w instalacji wodnej wykonanej z miedzi może być zamontowana stacja uzdatniania wody?

    Tak, jak najbardziej. Należy jednak szczególną uwagę zwrócić na ustawienie twardości resztkowej. W przypadku instalacji wodnej wykonanej z miedzi zaleca się pozostawienie min. 5-6 °dH twardości resztkowej.

    5. Czy zmiękczona woda jest słona?

    Woda po procesie zmiękczania nie jest słona. Słony posmak wody świadczyłby o nieprawidłowym działaniu urządzenia i jego awarii.

    6. Czy zmiękczoną wodą mogę podlewać ogród?

    Tak, miękką wodą można podlewać ogród, ale ze względów ekonomicznych (m.in. częstsza regeneracja złoża = zużycie soli) rzadko się ją do tego celu wykorzystuje.

    7. Czy po zamontowaniu zmiękczacza wody nie muszę już uzupełniać soli w zmywarce naczyń?

    Zmywarka do naczyń zużywa sól do regeneracji wymiennika jonitowego służącego do zmiękczenia wody, w które jest wyposażone urządzenie. Dzięki temu do mycia naczyń urządzenie zużywa o wiele mniej detergentu i naczynia są błyszczące, niż w przypadku użycia do mycia wody twardej. Po montażu stacji uzdatniania wody zmywarkę trzeba odpowiednio zaprogramować w ustawieniach dotyczących twardości wody w domu.

    Czynność tą należy wykonać zgodnie z faktyczną twardością resztkową wody jaka została ustawiona w naszej instalacji po procesie zmiękczania w stacji uzdatniania wody.
    Przeważnie nadal trzeba będzie dosypywać sól do zmywarki (ponieważ nie zmiękczamy wody do 0), ale będzie to czynność o wiele rzadsza.

    8. Mając zamontowany zmiękczacz wody, czy trzeba coś przy nim robić?

    Użytkownik musi jedynie okresowo dosypywać sól do zbiornika soli oraz raz na 3 miesiące wymienić lub oczyścić wkład filtrujący wodę, w zależności od rodzaju zastosowanego filtra mechanicznego w instalacji.

    9. Czy to normalne, że w zbiorniku na sól jest woda?

    Tak, jest to normalne zjawisko w stacjach uzdatniania wody z tzw. mokrym zbiornikiem soli.

    10. Jaką sól stosuje się do zmiękczacza wody?

    Najczęściej do regeneracji złoża stosuje się sól w tabletkach do zmiękczaczy wody w opakowaniach 25kg.

    11. Czy do doboru urządzenia uzdatniającego wodę muszę wykonać badanie wody?

    W przypadku pobierania wody z sieci wodociągowej nie ma takiej potrzeby. Można jedynie wykonać badanie twardości wody za pomocą testera kropelkowego.

    W przypadku wody z własnego ujęcie wody (studni) należy wykonać badanie fizyko – chemiczne wody w odpowiednim laboratorium. Następnie na podstawie otrzymanych wyników z badania wody i informacji o zużyciu wody lub liczbie domowników, dobierany jest odpowiedni system uzdatniania wody dla danego budynku.