Oferta

Oferta

Thermo-San

Stacja uzdatniania wody Lublin

Masz już dość szorowania osadzającego się kamienia na przyborach sanitarnych?
Jest na to rozwiązanie – stacja uzdatniania wody Lublin

Zasada działania zmiękczacza wody

Zmiękczacz wody Lublin, bądź też inaczej nazywany stacją uzdatniania wody Lubelskie, to urządzenie, które jest wyposażone w butlę zawierającą złoże żywiczne, jonowymienne. Za twardość wody odpowiedzialne są jony wapnia i magnezu, które naturalnie zawiera woda dostarczona do naszych budynków. Ich podwyższone wartości, powodują powstawanie kamienia na przyborach sanitarnych oraz na wewętrznych ściankach przewodów instalacji wodnych. W procesie wymiany jonowej zachodzącej na powierzchni złoża jonowymiennego, jony wapnia i magnezu, zostają zastąpione jonami neutralnego sodu. Dzięki czemu twardość wody zostaję usunięta całkowicie lub może być obniżona do wartości, w której nie wytrąca się kamień z wody.

Zastosowanie stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatnia wody znajduje zastosowanie zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych – wspólnotach mieszkaniowych, budynkach komercyjnych lub użyteczności publicznej, czy zakładach produkcyjnych.

Jak dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody?

Dobór konkretnego rozwiązania na pozbycie się kamienia z wody w danym budynku, zależy od tego w jaki  sposób zaopatrujemy się w wodę.
Czy jest to woda z sieci wodociągowej? Czy woda z własnego ujęcia (studni)?

Woda z sieci wodociągowej

W przypadku pobieranej wody z sieci wodociągowej do doboru zmiękczacza wody potrzebna jest wartość zużycia wody w budynku oraz wykonanie przez nas badanie twardości wody wodociągowej.

Dla domów jednorodzinnych do doboru urządzenia zamiast wartości poboru wody wykorzystywana jest informacja o ilości domowników oraz wartości twardości wody wodociągowej.

Woda z własnego ujęcia wody

Jeżeli zaś w budynku wykorzystujemy wodę z własnego ujęcia, prawidłowo dobrana stacja uzdatniania wody Lublin powinna być poprzedzona zleceniem usługi wykonania badania wody np. w  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie. Wtedy na podstawie wyników m.in. wartości żelaza i manganu w wodzie oraz zużycia wody, możemy dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody składającą się z zestawu dwóch urządzeń odżelaziaczo odmanganiacza oraz zmiękczacza wody Lubelskie.

Czasem zamiast dwóch osobnych urządzeń jest możliwość zastosowania kompaktowej stacji uzdatniania wody, tj. produkt firmy Aqua-Soft z serii Aqua Multi. Jest to mutifunkcyjne urządzenie, dzięki któremu pozbędziemy się zarówno nadmiaru żelaza oraz manganu, jak i twardości wody.

 

Firma Thermo-San na podstawie wizji lokalnej, zużycia wody oraz wyników badań, dobierze odpowiednią dla Państwa stację uzdatniania wody Lublin. Dostarczymy i zamontujemy wybrane urządzenie dla Twojego budynku, tak byś mógł korzystać z przyborów sanitarnych zapominając co to jest „kamień”.

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem oraz serwisem stacji uzdatniania wody firmy Aqua-Soft

stacja uzdatnia wody aqua-soft lublin

Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.