Oferta

Oferta

Thermo-San

Stacja uzdatniania wody Lublin – Lubelskie

Masz już dość szorowania osadzającego się kamienia na przyborach sanitarnych?

Jest na to rozwiązanie – odpowiednio dobrana stacja uzdatniania wody.

Zasada działania stacji uzdatniania wody – zmiękczacza wody Lublin – Lubelskie

Zmiękczacz wody Lublin, bądź też inaczej nazywany stacją uzdatniania wody Lubelskie, to urządzenie, które jest wyposażone w butlę zawierającą złoże żywiczne, jonowymienne. Za twardość wody odpowiedzialne są jony wapnia i magnezu, które naturalnie zawiera woda dostarczona do naszych budynków. Ich podwyższone wartości, powodują powstawanie kamienia na przyborach i armaturze sanitarnej oraz na wewnętrznych ściankach przewodów instalacji wodnych. W procesie wymiany jonowej zachodzącej na powierzchni złoża jonowymiennego, jony wapnia i magnezu, zostają zastąpione jonami neutralnego sodu. Dzięki czemu twardość wody zostaję usunięta całkowicie lub może być obniżona do wartości, w której nie wytrąca się kamień z wody.

Zastosowanie stacji uzdatniania wody

Stacja uzdatnia wody znajduje zastosowanie zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych – wspólnotach mieszkaniowych, budynkach komercyjnych lub użyteczności publicznej, hotelach, czy zakładach produkcyjnych.

Jak dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody?

Dobór konkretnego rozwiązania na pozbycie się kamienia z wody w danym budynku, zależy od tego w jaki  sposób zaopatrujemy się w wodę.
Czy jest to woda z sieci wodociągowej? Czy woda z własnego ujęcia (studni)?

Woda z sieci wodociągowej

W przypadku wody pobieranej z sieci wodociągowej do doboru zmiękczacza wody potrzebna jest wartość zużycia wody w budynku oraz informacje o twardości wody z sieci wodociągowej. Tego typu informacje można uzyskać w zakładzie wodociągowym lub też zlecić wykonanie takiego badania nam na np. wizji lokalnej.

Dla domów jednorodzinnych do doboru urządzenia zamiast wartości poboru wody wykorzystywana jest często informacja o ilości domowników oraz wartości twardości wody wodociągowej.

Woda z własnego ujęcia wody

Jeżeli zaś w budynku wykorzystujemy wodę z własnego ujęcia, prawidłowo dobrana stacja uzdatniania wody Lublin powinna być poprzedzona wykonaniem badania wody np. w  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie. Wtedy na podstawie wyników m.in. stężenia żelaza i manganu w wodzie, twardości wody oraz zużycia wody, możemy dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody składającą się z zestawu dwóch urządzeń odżelaziaczo odmanganiacza oraz zmiękczacza wody Lubelskie.

Czasem zamiast dwóch osobnych urządzeń jest możliwość zastosowania kompaktowej stacji uzdatniania wody, tj. produkt firmy Aqua-Soft z serii Aqua Multi. Jest to mutifunkcyjne urządzenie, dzięki któremu pozbędziemy się zarówno nadmiaru żelaza oraz manganu, jak i twardości wody.

 

Firma Thermo-San na podstawie wizji lokalnej, zużycia wody oraz wyników badań wody, dobierze odpowiednią dla Państwa stację uzdatniania wody Lublin – Lubelskie. Dostarczymy i zamontujemy wybrane urządzenie dla Twojego budynku.

Wycena online stacji uzdatniania wody

Jeżeli jesteś zainteresowany kompleksową usługą doboru, sprzedaży, montażu stacji uzdatniania wody do swojego budynku, zapraszamy do skorzystania z możliwości wyceny przez internet.

Do sporządzenia wyceny będziemy potrzebować informacji:

1. W jakim rodzaju budynku planowany jest montaż stacji uzdatniania wody?
Czy jest to mieszkanie, dom jednorodzinny, budynek wielorodzinny (blok, wspólnota mieszkaniowa), komercyjny, zakład produkcyjny.
2. Gdzie zlokalizowany jest budynek?
3. Z jakiego źródła zasilana jest instalacja wodna?
Czy woda pobierana jest z sieci wodociągowej, czy z własnego ujęcia (studni).
W przypadku wody pobieranej z własnego ujęcia należy przesłać do nas wyniki z badania wody.
4. Jakie jest zużycie wody w budynku oraz jaka jest liczba domowników/ użytkowników?
Potrzebujemy informacji o zużyciu wody w budynku w danym okresie, np. z miesiąca, kwartału itp. oraz liczbie mieszkańców/użytkowników w danym budynku.
5. Czy w budynku jest wyprowadzona woda do podlewania ogrodu?
Ze względów m.in. ekonomicznych, najlepiej jak zewnętrzny punkt poboru wody jest zasilany z instalacji wodnej z trójnika z przed stacji uzdatniania wody.
6. Przesłanie zdjęć pomieszczenia w którym planowany jest montaż stacji uzdatniania wody oraz krótki opis instalacji.
W szczególności zdjęcia okolic wodomierza, instalacji kanalizacyjnej.
Jeżeli w tym pomieszczeniu nie występuje kanalizacja, to czy jest gdzieś w pomieszczeniu sąsiadującym?
Z jakiego materiału jest wykonana instalacja kanalizacyjna? np. PVC lub żeliwo.

Informacje można przesłać poprzez formularz lub na nasz adres e-mail: biuro@thermo-san.pl

Instalacja oraz serwis stacji uzdatniania wody Lublin - Lubelskie

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem oraz serwisem stacji uzdatniania wody firm:

Oprócz wyżej wymienionych producentów instalujemy i serwisujemy urządzenia firm:

    Zapraszamy do kontaktu.

    Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

    FAQ: Uzdatnianie wody Lublin - 11 najczęściej zadawanych pytań.

    1. Czy zmiękczona woda nadaje się do picia i gotowania?

    Tak, woda zmiękczona nadaję się do spożycia. Zaleca się żeby nie zmiękczać wody do zera, a zachować pewną twardość resztkową.

    2. Od jakiej twardości pojawia się osad z kamienia?

    Osad z kamienia na armaturze i przyborach pojawia się powyżej 7°dH.

    3. Jaką ustawić twardość wody po procesie zmiękczania wody?

    Minimalna twardość resztkowa powinna wynosić 60 mg CaCO3/l = 3,4 °dH. Przeważnie twardość resztkową ustawia się w zakresie 3-6 °dH.

    4. Czy w instalacji wodnej wykonanej z miedzi może być zamontowana stacja uzdatniania wody?

    Tak, jak najbardziej. Należy jednak szczególną uwagę zwrócić na ustawienie twardości resztkowej. W przypadku instalacji wodnej wykonanej z miedzi zaleca się pozostawienie min. 5-6 °dH twardości resztkowej.

    5. Czy zmiękczona woda jest słona?

    Woda po procesie zmiękczania nie jest słona. Słony posmak wody świadczyłby o nieprawidłowym działaniu urządzenia i jego awarii.

    6. Czy zmiękczoną wodą mogę podlewać ogród?

    Tak, miękką wodą można podlewać ogród, ale ze względów ekonomicznych (m.in. częstsza regeneracja złoża = zużycie soli) rzadko się ją do tego celu wykorzystuje.

    7. Czy po zamontowaniu zmiękczacza wody nie muszę już uzupełniać soli w zmywarce naczyń?

    Zmywarka do naczyń zużywa sól do regeneracji wymiennika jonitowego służącego do zmiękczenia wody, w które jest wyposażone urządzenie. Dzięki temu do mycia naczyń urządzenie zużywa o wiele mniej detergentu i naczynia są błyszczące, niż w przypadku użycia do mycia wody twardej. Po montażu stacji uzdatniania wody zmywarkę trzeba odpowiednio zaprogramować w ustawieniach dotyczących twardości wody w domu.

    Czynność tą należy wykonać zgodnie z faktyczną twardością resztkową wody jaka została ustawiona w naszej instalacji po procesie zmiękczania w stacji uzdatniania wody.
    Przeważnie nadal trzeba będzie dosypywać sól do zmywarki (ponieważ nie zmiękczamy wody do 0), ale będzie to czynność o wiele rzadsza.

    8. Mając zamontowany zmiękczacz wody, czy trzeba coś przy nim robić?

    Użytkownik musi jedynie okresowo dosypywać sól do zbiornika soli oraz raz na 3 miesiące wymienić lub oczyścić wkład filtrujący wodę, w zależności od rodzaju zastosowanego filtra mechanicznego w instalacji.

    9. Czy to normalne, że w zbiorniku na sól jest woda?

    Tak, jest to normalne zjawisko w stacjach uzdatniania wody z tzw. mokrym zbiornikiem soli.

    10. Jaką sól stosuje do zmiękczacza wody?

    Najczęściej do regeneracji złoża stosuje się sól w tabletkach do zmiękczaczy wody w opakowaniach 25kg.

    11. Czy do doboru urządzenia uzdatniającego wodę muszę wykonać badanie wody?

    W przypadku pobierania wody z sieci wodociągowej nie ma takiej potrzeby. Można jedynie wykonać badanie twardości wody za pomocą testera kropelkowego.

    W przypadku wody z własnego ujęcie wody (studni) należy wykonać badanie fizyko – chemiczne wody w odpowiednim laboratorium. Następnie na podstawie otrzymanych wyników z badania wody i informacji o zużyciu wody lub liczbie domowników, dobierany jest odpowiedni system uzdatniania wody dla danego budynku.

    Copyright 2024 Thermo-San| Realizacja: R&M