Oferta

Oferta

Thermo-San

Klimatyzacja Lublin

Szukasz w Lublinie klimatyzacji do mieszkania, domu, sklepu lub biura?

Zastanawiasz się komu powierzyć to zadanie?
Już nie musisz!

Instalujemy oraz serwisujemy klimatyzację na terenie województwa Lubelskiego dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji publicznych.
Skrupulatnie podchodzimy do każdego zlecenia. Na podstawie specyfiki pomieszczenia, potrzeb użytkowników i wizji lokalnej dobierzemy dla Państwa odpowiedni klimatyzator. U nas zawsze możesz liczyć na fachową pomoc.

Firma Thermo-San posiada certyfikat UDT dla przedsiębiorstwa, który upoważnia nas do instalacji oraz naprawy, konserwacji oraz serwisowania, a także likwidacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacji i pomp ciepła.
Nasi pracownicy posiadają certyfikat personalny FGAZ oraz wszelkie inne wymagane uprawnienia. Biorą udział w różnych szkoleniach i kursach branżowych, tak aby być na bieżąco poszerzać swoją wiedzę w dynamicznie rozwijającym się rynku klimatyzacji i pomp ciepła w Polsce.

 

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji firm:

Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą klimatyzacji? Tak, to możliwe!

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w celu dogrzewania pomieszczeń, a także wykorzystywanie tego typu ogrzewania jako jedyne źródło ciepła w budynku. Nic w tym dziwnego.

Odpowiednio dobrany i zamontowany klimatyzator bez problemu sobie z tym poradzi. Taki sposób ogrzewania wychodzi korzystnie cenowo w inwestycji, jak i jej późniejszej eksploatacji, a dodatkowo zyskujemy możliwość chłodzenia, gdy na dworze pojawią się pierwsze upały. Szeroka gama dostępnych produktów zapewnia możliwość dobrania odpowiedniego urządzenia zarówno pod względem specyfiki budynku, jak i wystroju pomieszczenia.

Rodzaje domowej klimatyzacji split

Możemy wyróżnić tu urządzenia typu:

  • Single split 1:1
  • Multi split 1:x
  • klimatyzator kanałowy

Klimatyzacja single split składa się z dwóch urządzeń – jednej jednostki zewnętrznej oraz jednej jednostki wewnętrznej.

Klimatyzacja multi split, jest to zestaw urządzeń składających się z jednej jednostki zewnętrznej do której podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych.

W przypadku klimatyzacji kanałowej, chłodne lub ciepłe powietrze doprowadzone jest do wybranych pomieszczeń za pomocą odpowiednio zaizolowanych przewodów wentylacyjnych zakończonych anemostatami nawiewnymi.

Cenniki oraz katalogi klimatyzacji:

Zapraszamy do kontaktu.
Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

FAQ: Klimatyzacja Lublin - 10 najczęściej zadawanych pytań.

1. Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenie?

Jak najbardziej. Klimatyzator to pompa ciepła powietrze – powietrze i w zależności od ustawionej funkcji możemy chłodzić, osuszać lub ogrzewać powietrze w pomieszczeniu. Ogrzewanie klimatyzatorem szczególnie się dobrze sprawdza w tzw. okresach przejściowych, w których pompa ciepła powietrze – powietrze ma wysoki współczynnik efektywności. Dodatkowo coraz częściej spotyka się zastosowanie klimatyzatorów jako jedyne źródło ciepła w budynku.

2. Czy ogrzewanie klimatyzacją jest drogie?

Obecnie ogrzewanie za pomocą „klimatyzacji” jest jednym z najekonomiczniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. W szczególności dotyczy to tzw. okresów przejściowych, w których urządzenia te mają wysoką sprawność.

3. Czy jednym klimatyzatorem ściennym split można schłodzić lub ogrzać klika pomieszczeń?

Tak jak jednym grzejnikiem nie ogrzejemy całego domu tak i jednym klimatyzatorem ściennym nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Urządzenie będzie pracowało do zadanej temperatury z uwzględnieniem ustawionej histerezy temperatury. Gdy w zamontowanym pomieszczeniu temperatura powietrza będzie zbliżać się do zadanej temperatury klimatyzator zmoduluje moc, aby nie przegrzać/ przechłodzić danego pomieszczenia lub się po prostu wyłączy po osiągnięciu ustawionej temperatury na pilocie. Przez co w innych pomieszczeniach pojawi się spora i niekomfortowa różnica temperatur względem pomieszczenia klimatyzowanego.

Chcąc zaś uzyskać komfortowe warunki w drugim pomieszczeniu, być może czasem się to uda, ale kosztem przegrzania/ przechłodzenia pomieszczenia z zamontowaną klimatyzacją. Będziemy musieli ustawić wtedy klimatyzator na wyższą temperaturę w przypadku grzania lub niższą w przypadku chłodzenia, niż jest to nam w docelowym pomieszczeniu potrzebne. Lecz takie rozwiązanie jest nie komfortowe oraz nie ekonomiczne, a także nie daję w 100% pewności, że osiągniemy planowany efekt w drugim pomieszczeniu.

4. Czy używanie klimatyzacji jest zdrowe?

Tak, o ile urządzenie jest regularnie serwisowane i odgrzybiane, a także w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu zostało zamontowane i jest prawidłowo używane.

5. Jak poprawnie używać klimatyzacji?

Należy pamiętać o odpowiednio ustawionej temperaturze w pomieszczeniu względem panującej temperatury na zewnątrz oraz nie kierować bezpośrednio mocnego strumienia powietrza na miejsce w którym przebywamy, tak żeby się nie przeziębić.

Podczas chłodzenia powietrza następuje usunięcie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia, dzięki czemu poprawia się nasz komfort w ciepłe, wilgotne dni. W zależności od warunków pogodowych, czasem nie tyle obniżenie temperatury co samo obniżenie wilgotności w pomieszczeniu, wpływa w znaczny sposób na nasz komfort.

6. Czy klimatyzator oczyszcza powietrze?

Tak, ponieważ zasysane powietrze z pomieszczenia przechodzi przez filtry zamontowane w klimatyzatorze, które należy cyklicznie czyścić. Dodatkowo większość urządzeń wyposażonych jest w jonizator powietrza.

7. Jak dobrać moc klimatyzatora?

Dobór urządzenia najlepiej powierzyć specjaliście, który po poznaniu potrzeb klienta i po przeprowadzeniu wizji lokalnej, doradzi oraz dobierze odpowiedni klimatyzator.

8. W jakim miejscu zamontować klimatyzację?

Jednostka wewnętrzna powinna być zamontowana w miejscu w którym nie będzie bezpośrednio nadmuchu zimnego powietrza na domowników oraz strumień powietrza nie będzie zakłócony np. meblami, zasłonami.

Jednostkę zewnętrzną należy zamontować najlepiej w możliwie w najbliższej odległości od jednostki wewnętrznej, z uwzględnieniem łatwego dostępu do późniejszego wykonywania przeglądów serwisowych. Przepływ powietrza przez urządzenie powinien być swobodny, nie ograniczony z żadnej strony, a odległości przeszkód od urządzenia powinny być większe niż min. zalecenia producenta.

W przypadku wykorzystywania urządzenia do ogrzewania trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na odprowadzenie skroplin z jednostki zewnętrznej, które mogą zamarznąć w minusowych temperaturach. Jeżeli klimatyzator ma służyć do ogrzewania zaleca się posadowić agregat „na ziemi”, na specjalnym stojaku lub postumencie, ze względu na możliwe występowanie uciążliwych drgań na ścianę budynku oraz możliwość odprowadzenia skroplin bez użycia dodatkowych kabli grzejnych.

9. Jak daleko może być zamontowana jednostka zewnętrzna od jednostki wewnętrznej?

Konkretna odległość między jednostkami zależna jest od modelu i mocy urządzenia. Przeważnie jest to max. 20-25 mb dla urządzeń o mocy do 3,5 kW.
Klimatyzator napełniony jest fabrycznie czynnikiem chłodniczym i w zależności od modelu zawarty czynnik w urządzeniu wystarcza na montaż jednostek oddalonych od siebie na max. 5 mb. Powyżej tej odległości należy uzupełnić instalację danym czynnikiem chłodniczym w ilości określonej przez producenta.

10. Czy klimatyzację trzeba serwisować?

Tak, w zależności od zastosowania urządzenia (użytek domowy, komercyjny) wymagane jest w przypadku domowej klimatyzacji przeprowadzenie (w zależności od marki urządzenia) 1-2 przeglądów serwisowych w roku. Użytkownik zaś powinien sam w okresie użytkowania co 2 tygodnie czyścić i myć filtry klimatyzatora.

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji firm:

Copyright 2024 Thermo-San| Realizacja: R&M