Montaż pompy ciepła Lublin

Przedstawiamy zdjęcia z montażu pompy ciepła Lublin w zamieszkałym już domu jednorodzinnym. Dotychczas głównym źródłem ciepła w budynku był kondensacyjny kocioł gazowy, który teraz pełni funkcję źródła szczytowego w największe mrozy oraz rodzaj ogrzewania rezerwowego.
Wybór padł na pompę ciepła firmy Rotenso model Aquami Split 10 kW.

Przełączanie trybu ogrzewania oraz przygotowania ciepłej odbywa się za pomocą sprawdzonego już zaworu przełączającego Afriso AZV 643.

Ciepła woda użytkowa przygotowywana jest w wymienniku C.W.U. z wężownicą firmy Galmet Tower Grand 300 o pojemności magazynowej 297 L (powierzchnia grzewcza wężownicy to 2,7 m2).

Ze względu, że montaż pompy ciepła Rotenso został wykonany w budynku modernizowanym z instalacją mieszaną, w której występuje ogrzewanie podłogowe na zaworach RTL oraz grzejniki stalowe wyposażone w głowice termostatyczne, a sama instalacja grzewcza posiada dość małe przekroje rur, zastosowano zbiornik buforowy bez wężownicy firmy Galmet SG(B) 200 podłączony równolegle.

Więcej informacji o pompach ciepła dostępne jest na w naszej stronie w zakładce „Pompy Ciepła Lublin”

Pompy ciepła Rotenso

Firma Rotenso oferuje energooszczędne i przyjazne dla środowiska systemy klimatyzacji i pomp ciepła typu powietrze-woda. Pompy ciepła Rotenso to ekologiczne i wydajne rozwiązania do ogrzewania budynków oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Rotenso Aquami Split:

Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej (agregatu) oraz modułu hydraulicznego (do montażu wewnątrz budynku). Takie rozwiązanie umożliwia łatwy dostęp do modułu hydraulicznego, a połączenie chłodnicze miedzy jednostką zewnętrzną, a wewnętrzną jest odporne na zamarzanie, nawet podczas długotrwałego braku zasilania.

Jeśli planujesz inwestycję w system grzewczy, pompa ciepła Rotenso może być doskonałym wyborem. Warto dodać, że efektywność energetyczna pomp ciepła Rotenso przekłada się na korzyści ekonomiczne w trakcie użytkowania tego typu źródła ciepła co sprawia, że są coraz popularniejsze wśród właścicieli domów i lokali.

Zachęcamy do poznania naszej oferty dotyczącej montażu pomp ciepła Rotenso Lublin

Dotacje na montaż pompy ciepła

Właściciele nowych i modernizowanych budynków mogą skorzystać z różnych dotacji.

W przypadku nowych domów są to środki z programu:

  • Mój Prąd
  • Moje Ciepło

W przypadku budynków modernizowanych jest to program:

  • Czyste Powietrze
  • Mój Prąd
  • Moje Ciepło
  • Stop Smog
  • Ulga Termomodernizacyjna

Zapraszamy do kontaktu.

Obserwuj nas na: