Montaż pieca gazowego Lublin

Przedstawiamy zdjęcia z wymiany starego kotła na paliwo stałe tzw. śmieciucha oraz montaż pieca gazowego Lublin De Dietrich MCR 3 EVO 24T wykonany przez firmę #ThermoSan. Jest to kondensacyjny, jednofunkcyjny kocioł gazowy o mocy do 24 kW.

Dotychczas instalacja centralnego ogrzewania pracowała w układzie otwartym, którą zasilał stary kocioł na paliwo stałe oraz stojący, atmosferyczny kocioł gazowy. Oba te urządzenia były już dawno w pełni pełnoletnie 😉

Modernizacja kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania Lublin


W trakcje przebudowy kotłowni związanej z wymianą kotła, instalację grzewczą przerobiliśmy w taki sposób, by sprostać wymaganiom pracy nowego kotła gazowego, tzn. z układu otwartego, na układ zamknięty.

Usunęliśmy stare naczynia wzbiorcze ze strychu, a na rurę zasilającej zamontowaliśmy odpowietrznik autoamtyczny.

Od teraz jego funkcję pełni naczynie przeponowe zamontowane w kotle gazowym oraz drugie dodatkowe zainstalowane w kotłowni. Na wszystkich pionach grzewczych musieliśmy zainstalować automatyczne odpowietrzniki w celu poprawnego odpowietrzenia się instalacji oraz na koniec odpowiednio je zaizolować termicznie.

W szacht kominowy zamontowaliśmy nowy przewód spalinowy, tworzywowy firmy Almeva Starr. Kanał kominowy był już czysty, ponieważ na samym początku mistrz kominiarski wyczyścił szacht oraz przeprowadził inwetaryzacje kominów.

W takim rozwiązaniu powietrze do spalania jest pobierane z szachtu kominowego, a spaliny odprowadzane przewodem spalinowym zamontowanym w kominie. Zaś czopuch kotła gazowego podłączony jest przewodem powietrzno – spalinowym (koncentrycznym) 80/125 mm z szachtem kominowym.

Z powodu braku możliwości odprowadzenia kondensatu w sposób grawitacyjny, została zainstalowana pompa kondensatu firmy Grundfos ConLift 1LS, dzięki której wytworzony kondensat odprowadzany jest do poziomu kanalizacyjnego znajdującego się sąsiednim pomieszczeniu.

Pompa skroplin kondensatu kotła gazowego Lublin Grundfos Conlift 1LS

Separator magnetyczny zanieczyszczeń SYR Spirotrap Lublin

Ze względu na montaż nowego kotła gazowego w starej, modernizowanej instalacji grzewczej, kocioł musieliśmy dokładnie zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami stałymi.

W tym celu zamontowaliśmy w instalacji c.o. przed kotłem grzewczym filtr siatkowy Valvex oraz magnetyczny separator zanieczyszczeń firmy SYR. Na koniec całą instalację odpowiednio przepłukaliśmy i zalaliśmy wodą z dodatkiem inhibitora korozji.


Dane techniczne kotła De Dietrich MCR 3 EVO

Instalacje sanitarne i montaż pieca gazowego Lublin

Firma Thermo-San świadczy kompleksowe usługi z branży inżynierii środowiska. Jesteśmy też autoryzowanym instalatorem kotłów gazowych i pomp ciepła m. in. firmy De Dietrich. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.

Montaż pieca gazowego Lublin, pieca na pellet, pompy ciepła, czy klimatyzacji? Potrzebujesz żeby ktoś zainstalował w Twoim domu któreś z tego typu urządzeń?

A może;
Wymiana starego pieca Lublin? Dobrze trafiłeś! Doradzimy, dobierzemy oraz fachowo zamontujemy nowe, ekologiczne oraz oszczędnie źródło ciepła dla Twojego domu!


Zapraszamy do kontaktu.

Obserwuj nas na