Montaż pieca gazowego – Lublin / Lubelskie

Przedstawiamy zdjęcia z modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz montażu kondensacyjnego kotła gazowego Junkers Cerapur GC2200W w Lublinie.

Dotychczas dom był ogrzewany jedynie kotłem z zasobnikiem na ekogroszek, który pracuje w układzie otwartym, tak jak reszta instalacji grzejnikowej centralnego ogrzewania.

Montaż kotła gazowego i wymiennika płytowego oraz modernizacja kotłowni.

Ze względu na wiek instalacji oraz decyzję inwestora o jak najmniejszej ingerencji w przebudowę instalacji w pokojach w domu, zdecydowaliśmy, aby instalacja c.o. oraz kocioł na ekogroszek pozostał tak jak był dotychczas w układzie otwartym, a nowy kocioł gazowy Junkers został podłączony w układzie zamkniętym.

Połączenie obu układów wykonaliśmy za pomocą wymiennika płytowego Hexonic (dawny Secespol) LB31-40 po wcześniejszym wypłukaniu instalacji. Dodatkowo wymiennik płytowy został zabezpieczony po stronie układu otwartego magnetycznym separatorem zanieczyszczeń i zaworem bezpieczeństwa.

Montaż wymiennika płytowego Hexonic (Secepol) LB31-40 - Lubelskie

Kocioł gazowy Junkers GC2200W oraz wymiennik płytowy Hexonic po stronie układu zamkniętego został zabezpieczony filtrem skośnym, z wkładem magnetycznym Giacomini.

Odprowadzenie spalin z kotła zostały wykonane systemem spalinowym firmy Almeva.

Nowa instalacja układu zamkniętego na odcinku od kotła gazowego do wymiennika płytowego została wykonana w systemie zaprasowywanym firmy RM z rur cienkościennych stalowych i zaizolowana otuliną kauczukową K-Flex.

Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania - Lubelskie

Dane techniczne kotła Junkers GC2200W


Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z całą naszą ofertą.

Obserwuj nas na