Na skróty:
Przedstawiamy opis i zdjęcia z instalacji stacji uzdatniania wody do wody studziennej w domu jednorodzinnym w miejscowości Ciecierzyn koło Lublina.
Otrzymaliśmy zlecenie doboru stacji uzdatniania wody do domu jednorodzinnego w miejscowości Ciecierzyn k. Lublina dla sześcioosobowej rodziny. Budynek zaopatruje się w wodę z własnego ujęcia wody – studni głębinowej.
Na podstawie wyników z badania wody dobraliśmy odpowiednie urządzenia i je zainstalowaliśmy oraz na koniec przeprowadziliśmy regulację urządzenia, żeby ustawić twardość wody resztkowej oraz przeszkoliliśmy domowników.
Dobraliśmy filtr wstępny firmy Cintropur NW 25 ze względu na większą wydajność przepływu wody niż „tradycyjne filtry 10” na rurowe, a także na podwyższoną ilość występujących zanieczyszczeń mechanicznych.
Ze względu na prawidłowe wyniki badanych parametrów w wodzie, zdecydowaliśmy zastosować stację uzdatniania wody firmy Aqua-Soft model Aqua Tech 40, dzięki czemu urządzenie ma większą wydajność przepływu wody przez głowicę sterującą, a większa pojemność złoża jonowymiennego pozwoli na rzadszą częstotliwość regeneracji złoża, która jest istotna w przypadku odprowadzenia ścieków do zbiorników bezodpływowych (szamb).
Stacja uzdatniania wody do wody studziennej Aqua Soft Aqua Tech 40
Jest to sprawdzony zmiękczacz wody polskiej firmy Aqua-Soft z Białegostoku, wyposażony w głowicę sterująca firmy Clack Pallas z kolorowym wyświetlaczem i alarmem niskiego poziomu soli oraz monosferyczne złoże jonowymienne Lewatit S1567.
Do wody studziennej świetnie sprawdzają się stacje uzdatniania wody na głowicy sterującej amerykańskiej firmy Clack.
Głowice Clack charakteryzują się m.in. niezawodną oraz oszczędną w zużyciu wody i soli pracą urządzenia, większym przekrojami przepływu wody wewnątrz głowicy, dzięki czemu urządzenie jest w mniejszym stopniu narażone na awarie spowodowane np. zatkaniem, przytkaniem przepływu.
Stacja uzdatniania wody Aqua Tech 40 ze względu na większy rozmiar butli, niż te stosowane w urządzeniach kompaktowych, występuje jako urządzenie dwuelementowe składające się z butli ze złożem jonowymiennym i głowicą sterującą oraz oddzielnym zbiornikiem na sól.
Dwuelementowy zmiękczacz wody
Dwuelementowe stacje uzdatniania wody umożliwiają montaż urządzenia w pomieszczeniach w których nie ma miejsca na urządzenie kompaktowe. Możemy wtedy umiejscowić butlę ze złożem na której zainstalowana jest głowica sterująca tuż obok podłączeń wodno-kanalizacyjnych, a zbiornik na sól zlokalizować gdzieś w innym miejscu w pomieszczeniu, a nawet w pomieszczeniu sąsiadującym.
Oba elementy są połączone ze sobą specjalnym przewodem, poprzez który pobierana jest solanka w trakcie regeneracji złoża oraz później napełniany jest wodą zbiornik solanki.
Firma Thermo-San jest certyfikowanym instalatorem oraz serwisem stacji uzdatniania wody firmy Aqua-Soft.
Filtr mechaniczny wstępny Cintropur NW 25
Firma Cintropur jest to belgijska firma, która zajmuję się m.in. produkcją wysokiej jakości filtrów wstępnych do wody.
W swojej ofercie posiada filtry do wody przeznaczone do użytku domowego, jak również urządzenia do zastosowania w przemyśle.
Jako wkład filtracyjny Cintropur stosuję siatkę filtracyjną tzw. rękaw filtracyjny, który można wyczyścić lub wymienić. Dodatkowo dzięki specjalnej budowie filtra przepływająca woda w sposób wirowy powoduję opadanie na dno największych zanieczyszczeń z powierzchni rękawa filtracyjnego. Nagromadzone zanieczyszczenia w korpusie filtra mogą być szybko usunięte poprzez odpływ umieszczony w dolnej części korpusu filtra.
Filtry Cintropur charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dużą wydajnością przepływu przy zachowaniu dokładnej filtracji wody. Pod względem eksploatacyjny również wypadają bardzo dobrze, ponieważ siatki filtracyjne są stosunkowo tanie, a sama wymiana jest dość prosta.
Informacje o uzdatnianiu wody są dostępne na naszej stronie internetowej „stacja uzdatniania wody„.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie z montażu filtra wstępnego Cintropur NW 25 i stacji uzdatniania Aqua-Soft Aqua Tech 40 przez naszą firmę Thermo-San.
Najnowsze komentarze